Täisvaade | Valitud kriteeriumid

Instrumendi informatsioon
Pealkiri Kroonilise psüühilise häirega eaka hooldusjuhend
Valdkonnad Eakate hooldusasutus
VTE sammud Rakendamine | Ettevalmistus
URL http://www.tai.ee/failid/Kroonilise_ps_h_irega_eaka_hooldusjuhend.doc
Informatsioon avaldamise kohta Hooldusjuhend on välja antud Tallinnas aastal 2007 Eesti Vabariigi Sotsiaalministeeriumi, Tallinna Vaimse Tervise Keskuse ja Tervise Arengu Instituudi (TAI) Koolitus- ja teabekeskuse koostöös. Hooldusjuhendi koostamist finantseerisid EV Sotsiaalministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.
Päritolumaa Eesti
Keeled Eesti keel | Inglise keel | Vene keel
Instrumendi kirjeldus Käesoleva hooldusjuhendi eesmärk on soovituste andmine kroonilise psüühikahäirega eaka seisundile ja vajadustele vastava hoolduse planeerimiseks ning teostamiseks. Ennekõike on hooldusjuhend mõeldud kasutamiseks hooldamisega tegelevale personalile, teenuseid osutavate asutuste juhtidele ja teenuste osutamise korraldajatele, aga kasulikke nõuandeid ja juhiseid võivad sellest leida ka kroonilise psüühikahäirega eaka hooldamisega tegelevad omaksed. Juhendis käsitletakse psüühikahäireid üldiselt, krooniliste psüühikahäiretega eakate hooldamise eripära, hooldamise üldist alusskeemi ning prioriteete, kroonilise psüühikahäirega eaka sagedasemaid probleeme, kroonilise psüühikahäirega eakaga suhtlemise eripära ning hoolduskava.
Valdkonnas kohaldamine Kasutusel peamiselt ühes riigis
Instrument peamiselt kasutusel Eesti
Arengujärk Hiljuti väljatöötatud (2-3 aastat)
Kasusaaja osalus kavandamisel Aktiivset osalust selgelt kirjeldatud
Hindamine (evalvatsioon) Ei
Hindamise kirjeldus Konkreetsele sihtgrupile orienteeritud hooldusjuhendite koostamise ja rakendamise kogemus Eestis juhendi loomise hetkel puudus. Juhendi koostamisel on suunavate näidistena kasutatud: Eesti Psühhiaatrite Seltsi poolt heaks kiidetud skisofreenia ja depressiooni ravijuhendeid; Eesti Haigekassa poolt heaks kiidetud koduõenduse ja koolitervishoiuteenuse tegevusjuhendeid, õendushoolduse osutamise nõudeid, dementsuse Eesti ravi-, tegevus- ja diagnostikajuhendit ning; Eesti Haigekassa ravi- ja tegevusjuhendite koostamise käsiraamatut; SA PERH Psühhiaatriakliiniku kroonilise psüühikahäirega eaka hooldamise juhendmaterjale.
Saadaolevad formaadid Paberkandjal | Online
Tasuta Jah
Kasutamise piirangud Ei
Instrumendi fookus Mõlemad
Instrumendi liik Käsiraamat / Juhend
Allalaadimisfail(id)
  1. Kroonilise psüühilise häirega eaka hooldusjuhend - 194 KB
Kontaktandmed
Organisatsiooni nimi Eesti Vabariigi Sotsiaalministeerium
E-mail info@sm.ee
Telefon + 372 626 9301
Aadress Gonsiori 29 , 15027 Tallinn
Riik Eesti