Liikmeala

Teil pole veel kontot? Astu liikmeks!

Unustasite oma salasõna?

Print this page
Send this page
Increase font size
Decrease font size

26/08/2009

Instrumendi informatsioon

Valdkonnad: Eakate hooldusasutus
VTE sammud: Rakendamine | Ettevalmistus
Päritolumaa: Eesti
Keeled: Eesti keel | Inglise keel | Vene keel
URL: Kliki instrumendile
Informatsioon avaldamise kohta: Hooldusjuhend on välja antud Tallinnas aastal 2007 Eesti Vabariigi Sotsiaalministeeriumi, Tallinna Vaimse Tervise Keskuse ja Tervise Arengu Instituudi (TAI) Koolitus- ja teabekeskuse koostöös. Hooldusjuhendi koostamist finantseerisid EV Sotsiaalministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Hindamine (evalvatsioon): Ei
Saadaolevad formaadid: Paberkandjal | Online
Tasuta: Jah
Kasutamise piirangud: Ei
Instrumendi fookus: Mõlemad
Instrumendi liik: Käsiraamat / Juhend
Allalaadimisfail(id): Kroonilise psüühilise häirega eaka hooldusjuhend - 194 KB

Instrumendi kirjeldus

Käesoleva hooldusjuhendi eesmärk on soovituste andmine kroonilise psüühikahäirega eaka seisundile ja vajadustele vastava hoolduse planeerimiseks ning teostamiseks. Ennekõike on hooldusjuhend mõeldud kasutamiseks hooldamisega tegelevale personalile, teenuseid osutavate asutuste juhtidele ja teenuste osutamise korraldajatele, aga kasulikke nõuandeid ja juhiseid võivad sellest leida ka kroonilise psüühikahäirega eaka hooldamisega tegelevad omaksed. Juhendis käsitletakse psüühikahäireid üldiselt, krooniliste psüühikahäiretega eakate hooldamise eripära, hooldamise üldist alusskeemi ning prioriteete, kroonilise psüühikahäirega eaka sagedasemaid probleeme, kroonilise psüühikahäirega eakaga suhtlemise eripära ning hoolduskava.

Instrumendi karakteristikud

Valdkonnas kohaldamine: Kasutusel peamiselt ühes riigis
Instrument peamiselt kasutusel: Eesti
Arengujärk: Hiljuti väljatöötatud (2-3 aastat)
Kasusaaja osalus kavandamisel: Aktiivset osalust selgelt kirjeldatud

Hindamise kirjeldus

Konkreetsele sihtgrupile orienteeritud hooldusjuhendite koostamise ja rakendamise kogemus Eestis juhendi loomise hetkel puudus. Juhendi koostamisel on suunavate näidistena kasutatud: Eesti Psühhiaatrite Seltsi poolt heaks kiidetud skisofreenia ja depressiooni ravijuhendeid; Eesti Haigekassa poolt heaks kiidetud koduõenduse ja koolitervishoiuteenuse tegevusjuhendeid, õendushoolduse osutamise nõudeid, dementsuse Eesti ravi-, tegevus- ja diagnostikajuhendit ning; Eesti Haigekassa ravi- ja tegevusjuhendite koostamise käsiraamatut; SA PERH Psühhiaatriakliiniku kroonilise psüühikahäirega eaka hooldamise juhendmaterjale.

Kontaktandmed

Organisatsiooni nimi: Eesti Vabariigi Sotsiaalministeerium
Aadress: Gonsiori 29
Postiindeks: 15027 Tallinn
Riik: Eesti
E-mail: info@sm.ee
Telefon: + 372 626 9301

Bookmark with: